Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia oferuje sprzęt medyczny i pielęgnacyjny wypożyczany jest nieodpłatnie na okres 90 dni (w szczególnych przypadkach istnieje możliwość wydłużenia okresu wypożyczenia). W ofercie wypożyczalni znajdą się łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe, balkoniki, akcesoria ułatwiające kąpiel, kule, laski, chodziki a także koncentratory tlenu, rotory, podnośniki transportowo-kąpielowe i inne. Kaucja zwracana jest przy zwrocie sprzętu.

Opaska życia

Opaska życia jest urządzeniem w kształcie zegarka, wykonanym estetycznie z najlepszej jakości materiałów. Monitoruje zdalnie stan zdrowia osoby niesamodzielnej. Pozwala opiekować się bliskimi niezależnie od dzielącej ich odległości. Urządzenie to dokonuje regularnego pomiaru parametrów życiowych.
Wyniki pomiarów są regularnie przesyłane do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej. Dane monitorowane przez opaskę widoczne są cały czas w aplikacji opiekuna, który po zalogowaniu do systemu ma podgląd stanu zdrowia osoby bliskiej. W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ratownicy z centrum medycznego udzielają pomocy (np. wzywają pogotowie lub udzielają porady zdalnej).

Najważniejsze funkcje opaski:

Przycisk SOS (pozwala na wezwanie pomocy niezależnie od godziny i lokalizacji)
oznaczony alfabetem Braille`a.
• Detektor omdleń (opaska wykrywa omdlenia i automatycznie powiadamia o tym ratownika w Centrum Zdalnej Opieki Medycznej).
• Dwustronna komunikacja głosowa (możliwość połączenia głosowego na wzór rozmowy telefonicznej przez opaskę z ratownikiem w Centrum Zdalnej Opieki Medycznej).
• Lokalizacja GPS (monitorowanie położenia użytkownika opaski).
• Przypominanie o zażywaniu leków (opaska wydaje sygnały dźwiękowe w ustalonych wcześniej porach, przypominając o zażywaniu leków).
• Monitoring zużycia baterii (przypomnienie o konieczności naładowania opaski).
• Pomiar i monitorowanie tętna.
• Informacja o zdjęciu opaski/założeniu opaski przesyłana do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej.

Opaska życia jest udostępniana bezpłatnie – może uratować życie Twoje i Twoich bliskich.

Formularze znajdują się w zakładce „Do pobrania